Skip Navigation
X
  Name Title Group
Nicole Adams Adams, Nicole Middle School Teacher Upper School
Gracie Barrett Barrett, Gracie Kindergarten Teacher Lower School
Brittany Bastin Bastin, Brittany 2nd Grade Teacher Lower School
Jake Bastin Bastin, Jake 7-12 English Teacher Upper School
Katie Bedrin Bedrin, Katie PreK 3 Teacher Pre-School
Jennifer Biter Biter, Jennifer Art Teacher Special Areas
Kristin Blount Blount, Kristin PE/Wellness Special Areas
Donna Boatwright Boatwright, Donna 7-12 Math Teacher Upper School
Ginger Bowles Bowles, Ginger 3rd Grade Teacher Lower School
Molly Campbell Campbell, Molly First Grade Teacher Lower School
Debbie Castner Castner, Debbie ASD Aide ASD Team
Mary Grace Christiansen Christiansen, Mary Grace 3rd Grade Teacher Lower School
Charlie Collins Collins, Charlie 7-12 Social Studies Teacher Upper School
Amanda Dalton Dalton, Amanda 1st Grade Teacher Lower School
Lea Davis Davis, Lea 4/5th Grade Teacher Lower School
Kristin Dickerson Dickerson, Kristin Principal Administration, Lower School
Jody Farmer Farmer, Jody Kindergarten Teacher Lower School
Amanda Fuqua Fuqua, Amanda Lower School
Kelly Gaskins Gaskins, Kelly Clinical Coordinator ASD Team
Alyssa Gauthier Gauthier, Alyssa Kindergarten Teacher Lower School
Gerita Girndt Girndt, Gerita Food and Beverage Manager School Staff
Jarred Guajardo Guajardo, Jarred Science Teacher Upper School
Bette Hagan Hagan, Bette Librarian School Staff
Braden Hammitt Hammitt, Braden Middle School Teacher Upper School
Cole Harper Harper, Cole Athletic Director Administration
Sara Harper Harper, Sara 1st Grade Teacher Lower School
Lexi Hendrix Hendrix, Lexi 7-12 Math Teacher Upper School
Mark Ikhifa Ikhifa, Mark 7-12 Math Teacher Upper School
Matthew Johnson Johnson, Matthew Chorus / Drama Special Areas, Upper School
Lydia Kirchhoff Kirchhoff, Lydia 2nd Grade Teacher Lower School
Kelly Langley Langley, Kelly 3rd Grade Teacher Lower School
Donna Latham Latham, Donna 7-12 Social Studies Teacher Upper School
Jennifer Lawrence Lawrence, Jennifer Director of Student Services Administrative Team
Jerry Lawrence Lawrence, Jerry Principal Administration
Tim Massey Massey, Tim Custodian School Staff
Suzy McCall McCall, Suzy Before Care Staff School Staff
Cameron Merrill Merrill, Cameron 7-12 Bible Teacher Upper School
Susan Mimms Mimms, Susan 4th Grade Teacher Lower School
Ginger Miracle Miracle, Ginger ASD Aide ASD Team
Brad Moser Moser, Brad President Administration
Thea Moser Moser, Thea Administrative Coordinator Administrative Team
Diane Neely Neely, Diane Administrative Assistant School Staff
Megan Pitts Pitts, Megan 7-12 Science Teacher Upper School
Katie Reagan Reagan, Katie 5th Grade Teacher Lower School
Melody Reibly Reibly, Melody PreK 4 Teacher Pre-School
Leah Richmond Richmond, Leah Music Teacher Special Areas
Michelle Roberts Roberts, Michelle Admissions Director Administrative Team
Becky Rose Rose, Becky ASD Aide Lower School
Lisa Schkerke Schkerke, Lisa PreK Teacher Pre-School
Evan Shipman Shipman, Evan 7-12 English Teacher Upper School
Amanda Smith Smith, Amanda Family and Consumer Science Teacher Special Areas, Upper School
Georgie Stimson Stimson, Georgie Business Manager Administrative Team
Chad Taflinger Taflinger, Chad 7-12 Science Teacher Upper School
Megan Thomas Thomas, Megan ASD Lead Teacher ASD Team
Tabitha Thompson Thompson, Tabitha Kindergarten Aide Lower School
Stephanie Travis Travis, Stephanie Community Relations Director Administrative Team, Upper School
Amanda Vasil Vasil, Amanda PreK 3 Teacher Pre-School
Christina Willis Willis, Christina Spanish Upper School